شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

بهترین زمان ورزش کردن

بهترین زمان برای ورزش کردن

برخی افراد عقیده دارند كه ساعت 6 صبح بهترین زمان برای ورزش كردن است و آنان را در طول روز پرانرژی نگاه میدارد. برخی دیگر ورزش قبل از ظهر و برخی نیز پیادهروی بعد از شام را ترجیح میدهند. اما به راستی بهترین زمان ورزش كردن چه موقع از روز است؟آیا واقعاً تفاوتی دارد که شما صبح، بعدازظهر و یا عصر ورزش کنید؟ پاسخ این است که بله، تفاوت دارد. در واقع این زمان در افرادِ مختلف فرق میکند. بهترین زمان برایِ انجامِ تمریناتِ ورزشی هنگامی است که شما بیش از هر زمانِ دیگری بیدار و هشیارید. اگر شما ساعتِ ۵ صبح بیدار شوید، به احتمالِ زیاد دیگر برای ۹ یا ۱۰ شب بیدار و هشیار نیستید. در طولِ تمریناتِ ورزشی تان باید فعال و متمرکز باشید. آیا پس از ورزش دچارِ مشکلاتِ خواب میشوید؟ اگر این گونه است بهتر است صبح و یا در طولِ روز ورزش کنید تا هنگامِ شب بتوانید به مقدارِ لازم برایِ رشدِ عضلاتتان استراحت کنید.
زمانِ دقیقی برایِ انجام تمرینات ورزشی پیشنهاد نشده است، اما انتظار میرود که اواسطِ روز بهترین زمان برایِ انجامِ این کار باشد. البته ممکن است ورزش کردن برایِ برخی از مردم به دلیلِ فاکتورهایی مانندِ کار، خواب و تغذیه مشکل باشد. بلند کردن وزنه باید بر اساسِ برنامه شخصی شما باشد. برایِ اینکه تمریناتتان با ارزش باشند، باید سرشار از انرژی باشید. برایِ داشتنِ این انرژی باید خوابِ کافی کرده، غذایِ کافی در بدن خود داشته باشید، همچنین باید کاملاً هشیار و بیدار باشید. داشتنِ انرژی به میزانِ کافی به این معناست که اصلاً احساسِ خستگی نکنید. اگر در روز ۱۰ ساعت کارِ سخت انجام داده باشید و سپس بخواهید به باشگاه بروید و ورزش کنید، در حالی که مسیرِ آن را نیز به سختی طی میکنید، ورزشتان فایده و ارزشی نخواهد داشت.
بهترین زمان برایِ ورزش کردن دامنه گستردهای دارد. ۶ ساعتِ اول پس از بیدار شدن معمولاً زمان مناسبی نیست چون تا آن زمان موادِ مغذی لازم واردِ جریانّ خونتان نشدهاند؛ تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است در ساعات اولیه پس از بیدار شدن از خواب به دلیل افزایش برخی از هورمون ها در بدن احتمال ایجاد لخته در خون و به تبع آن سکته افزایش می یابد.

انجامِ تمرینات پس از ۱۲ ساعت از زمانِ بیدار شدن نیز بیفایده است، زیرا در آن هنگام بدنتان خسته و آماده برایِ خواب است. برایِ مثال اگر شخصی ساعتِ ۱۱ شب میخوابد و ساعتِ ۷ صبح بیدار میشود، بهترین زمان برایِ ورزش کردنِ او بین ساعات ۱ تا ۷ بعدازظهر است. بنابراین شما گزینههای زمانی متفاوتی برای ورزش کردن خواهید داشت. معمولاً افراد در ورزش کردن و وزنه زدن در این ساعات مشکلی احساس نمیکنند.

|به یاد داشتهباشید بلافاصله پس از غذا ورزش نكنید. زیرا به جای اینكه خون برای هضم غذا به دستگاه گوارش هدایت شود، به سمت عضلات میرود تا ورزش انجام شود. به همین دلیل در هضم و گوارش غذا اختلال ایجاد میشود. بین یك وعدهی غذایی سنگین و ورزش باید 90 دقیقه فاصله در نظر بگیرید.ب


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی