شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

اهمیت ارتباط تغذیه و فعالیت های ورزشی

اهمیت ارتباط تغذیه و فعالیت های ورزشی

تغذیه خوب برای رشد ونمو ضروریست. اغلب اوقات ورزشکاران واحتمالا مربیان تصور می کنند که فقط در فصل تمرین و مسابقه نیاز به تغذیه خوب دارند در حالی که برای قابلیت های ورزشی موثر تغذیه خوب در تمام ایام ضروری است.

رژیم غذایی و فعالیت
غذایی که ورزشکاران می خورند بسیار مهم است زیرا :
1) رژیم های غذایی معمولی می توانند باعث محدودیت در فعالیت های مشخص شوند.
2) تثبیت و تغییر رژیم غذایی می تواند باعث تقویت قابلیت های مشخص شود. بخصوص تغییری که منجر به بارگیری گلیکوژن عضله شود.
3) مصرف خوراکیهایی که قبل و یا در طول یک برنامه ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند می توانند بگونه ای ترتیب داده شوند و شامل موادی باشند که بر قابلیتهای فرد بیفزاید.
ورزشکاران برای انجام بهتر اعمال ورزشی و رقابت در این زمینه به منظور راهنمایی در مصرف مواد غذایی از متخصصین علم تغذیه کمک خواسته اند.
با توجه به نتایج تحقیقاتی که تاکنون انجام شده در حال حاضر اطلاعات کلی یا دانستنی های موجود در خصوص نقش مواد مغذی را می توان در اختیار ورزشکاران قرار داد
هرنوع فعالیت جسمانی، چه شغلی و حرفه ای و چه ورزشی سبب دگرگونی متابولیسم بدن شده، همراه با آن احتیاج بدن به نرژی را افزایش می دهد . مقدار انرژی که در بدن انسان یا حیوان تولید می شود یکی از پدیده های مهم فیزیولوژیکی است.

نقش تغذیه در ورزش
بررسی های اساسی از ماهیت فیزیولوژیکی و بیومکانیکی تاکیدهای متابولیسمی و مقدار تمرینهای ورزشی واین که چگونه توسط غذاهای گوناگون و رژیم های غذایی برای نمونه کربوهیدرات و پرتئین تامین می شود انجام گرفته است.
تجربه نشان داده است که عدم استفاده از هر یک از گروههای غذایی اثری منفی در وزن و انجام فعالیتهای بدنی دارد، به این دلیل مکمل های غذایی آهن برای جبران و تامین آنها پیشنهاد شده.
ورزشکاران با تجربه، دانشمندان ورزش و مربیان ورزش توصیه می کنند که اصول رژیم غذایی نشان داده شده را دنبال نمائید ولی بهترین راهنما تجربه هر فرد در ارتباط با نتایجی است که هر ورزشکار به دست می آورد.
سه نمونه فعالیت برای فعالیت قهرمانی یافت می شود که برای آنها غذا و ممارست رژیم غایی باید بکار برده شود،

تمرین و حفظ سلامتی کامل دراز مدت

تغذیه مناسب چه در زمان تمرین و چه در زمان مسابقه

به آمادگی لازم برای مسابقه رسیدن

نیازهای اساسی غذایی برای تمرین ورزشی
به طور معمول، قهرمانها اهمیت زیادی را به تغذیه قبل از مسابقه می دهند. تصور می کنند که تعدیل هایی در دقیقه آخر در رژیم غذایی توانائیهای بدنی آنها را بالا می برد.

اگر آموزش دادن صحیح رژیم غذایی فراموش شود، برنامه غذایی نا متعادل ممکن است بازدارنده توان موثر در تمرین و یا نهایتا از دست دادن استعداد بالاقوه ای توانائیهای بدنی باشد. ماهیت رژیم غذایی که آنها بایستی دنبال کنند در واقع همان است که به عموم توده مردم توصیه شده است.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیخواص کلم بروکلیصفحه اصلیدستگاه های لاغری و موضعیکرایولیپولیزمقالاتCA و تقویت حافظهافتادگی پوستاهمیت لبنیات در تغذیهتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی