شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

انتخاب جنسیت از طریق تغذیه ( دختر یا پسر )

روش انتخاب جنسیت از طریق تغذیه ریشه در تحقیقات حیوانی دارد. دکتر استول کوسکی موفق شد با 80% موفقیت در گاو، با تغییر دریافت بعضی از املاح در رژیم غذایی، نوع جنسیت دلخواه را بدست آورد. او ایده این کار را از مطالعات قبلی (که در سال 1933 میلادی) روی لاروکرمهای دریایی و سپس روی لاروهای قورباغه انجام شده بود کسب کرد.
- در آبی که به آن پتاسیم اضافه شده باشد، بیشتر نوزادان نر می شوند.
- در آبهایی که قلیایی و مخصوصا غنی از نظر کلسیم هستند بیشتر نوزادان ماده می شوند.
- در آبهایی که در آنها تعادل یونی وجود دارد در جنسیت نیز تعادل وجود دارد. (نصف نر و نصف ماده می شوند.)

یونها و خواسته ها
بنظر می رسد که اهمیت غلظت یون کمتر است تا نسبت به یونها؛ نسبت پتاسیم به کلسیم به اضافه منیزیم اهمیت دارد. نتایج این بررسی ها با مطالعات دکتر استول کوسکی که در یک مزرعه پرورش گاو انجام شد هم آهنگ بود، این مزرعه و اطرافش که با دود پتاسیم پوشانده شده بود، منجر به تولد 90% حیوان نر شد، در این مطالعه مواد غذایی مصرفی گاوها از نظر پتاسیم خیلی غنی بود. یک مطالعه گسترده دیگر همچنین تاثیر سدیم را در انتخاب جنسیت نر و کلسیم و منیزیم را در انتخاب جنسیت ماده نشان داد.

اجرا در انسان
انتقال نتایج حاصل از بررسی فوق بر روی انسان توسط یک متخصص زنان کانادائی طبق روش استول کوسکی از طریق رژیم غذایی تجویز شده، نشان داد، در صورتیکه پیگیری شود باید 80% موفقیت حاصل گردد. در بعضی از بیمارستان های بزرگ کانادا درمانگاه های اختصاصی برای انجام این کار به منظور کمک به زوجهایی که نسل آینده آنها توسط بیماریهایی ارثی وابسته به جنس تهدید می شدند دایر شده است.
اصول برای پسردار شدن؛ لازم است مواد غذایی انسان غنی از سدیم و پتاسیم و فقیر از کلسیم باشد.
برای دختردار شدن؛ لازم است رژیم غذایی فقیر از سدیم و پتاسیم و غنی از کلسیم باشد.

روش اجراء
اگر اصول کار ساده است روش اجرای آن آسان نیست، دقت در اجرای آن شدیدا لازم است.
چه زمانی رژیم غذایی را شروع کنیم؟
حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، این حداقل زمان لازم برای رعایت رژیم است، چون بندرت اتفاق می افتد که بارداری دقیقا در تاریخ پیش بینی شده بوجود آید.

دوران رژیم
رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقا مشخص می شود ادامه داشته باشد.

نحوه تاثیر رژیم
این رژیم غذایی موجب تغییر یونی محیط درونی شده و موجب تغییر تمایل غشای اول می گردد، بدین ترتیب زمینه و شانس را برای ورود اسپرماتوزئیدهای نر نسبت به اسپرماتوزئیدهای ماده آماده می کند.

ممنوعیت اجرای این رژیم
ابتدا باید مطمئن باشیم که ممنوعیت برای اجرای رژیم وجود نداشته باشد. رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد زیر است؛
- فشار خون بالا
- ناراحتیهای قلبی
- نارسایی های کلیوی

ممنوعیت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد زیر است :
-اختلالات عصبی
- بالا بودن کلسیم خون
- نارسائیهای کلیوی

برای پسردار شدن چه باید کرد ؟
سدیم زیاد مصرف گردد؛ غذاهای مصرفی را در هنگام تهیه نمک زیاد بزنید و مواد غذایی که طبیعتا یا به طور صنعتی به آنها نمک زیاد اضافه شده مصرف کنید؛ مانند سوپهای آماده بیسکویت شور، زیتون شور و غیره.
پتاسیم زیاد مصرف کنید؛ میوه های خشک غنی از پتاسیم می باشند (برگه زردآلو، آلو خشک، انجیر، خرما، کشمش) و حبوبات (عدس، لوبیا،نخود و غیره).
پزشکان متقاعد شده اند که برای پسردار شدن می توانند پتاسیم توصیه نمایند. و حداقل ممکن کلسیم مصرف گردد؛ مصرف هرنوع فرآورده ای از لبنیات ممنوع است.

برای دختردار شدن :
پتاسیم مصرف نگردد ، میوه خشک و حبوبات وموز مصرف نشود.
نمک رژیمی که غنی از پتاسیم باشد نباید بجای نمک معمولی مصرف گردد.
کلسیم زیاد مصرف شود ، مقدار زیاد شیر، پنیر تازه بدون نمک ( تمام پنیرهای تخمیر شده و یا خشک غنی از سدیم هستند ). پزشکان متقاعد شده اند که برای دختردار شدن می توانند کلسیم را توصیه نمایند.

تدارک رژیم با احتیاط
هرگونه انحراف از رژیم توصیه شده شانس موفقیت را کم می کند. مصرف رژیم توصیه شده توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می گردد گرچه نوع تغذیه مرد مطلقا تاثیری در مکانیسم این عمل ندارد. بسیار مهم است که ترکیب یونی داروهایی را که در طول مدت اجرای رژیم زن دریافت می کند بررسی کنیم، مخصوصا قرصهایی که شدیدا غنی از سدیم هستند.
- درمانگاههایی که مسئول ارائه این نوع توصیه ها هستند. تاکید می کنند که مصرف تمام قرصهای ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف گردد و احتمالا از نازائی جلوگیری شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روشها همراه با روش نزدیکی منقطع استفاده شود.

عدم اطمینان
متاسفانه این تئوری که از نظر علمی رضایت بخش است ولی بررسی های انستیتوی ملی تحقیقات علمی، نتایج مایوس کننده ای در مورد آن داده است در این مطالعه که روی خوکهای ماده و به تعداد زیاد انجام شده است 52% از نوزادان متولد شده با رژیم مخصوص جنس نر، نر بوده و با رژیم مخصوص جنس ماده 51% از متولدین ماده بوده اند. در صورتیکه به طور کلی میزان تولد نوزاد نر در خوکها معمولا 51% است. و نتیجه ای را که از این مطالعه، انستیتوی ملی تحقیقات علمی گرفته است، آنست که املاح معدنی رژیم غذایی مادر تاثیری در جنسیت فرزندان آینده او ندارند.
لازم است تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیخواص کلم بروکلیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتتغذيه ورزشيCA و تقویت حافظهافتادگی پوستاهمیت لبنیات در تغذیهتغذیه دوران بارداری(1)پوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی