شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

دستور العمل های ACSM (کالج پزشکی ورزشی امریکا) جهت کم کردن وزن در کشتی گیر ها

دستور العمل های ACSM (کالج پزشکی ورزشی امریکا) جهت کم کردن وزن در کشتی گیر ها

کالج امریکایی طب ورزشی چنین پیشنهاد می کند که پتانسیل خطرات ناشی از روشهایی که کشتی گیران جهت رسیدن به وزن دلخواه مورد استفاده قرار می دهند را می توان از میان برداشت البته اگر دست اندرکاران تشکیلاتی ایالتی و ملی موارد ذیل را مورد توجه قرار دهند:

1_چند هفته قبل از مسابقه اقدام به ارزیابی ترکیب بدن هر یک از کشتی گیران گردد. افرادی دارای محتوی چربی کمتر از 5 درصد وزن قابل قبول کشتی باید پیش از اجازه شرکت در مسابقه گواهینامه پزشکی دریافت دارند.

2_این واقعیت که کالری روزانه مورد نیاز کشتی گیران از تغذیه ای متعادل به دست امده و بر پایه سن رویه سطح بدن رشد و سطح فعالیت جسمانی تعیین می گردد باید مورد تاکید قرار گیرد.حداقل کالری مورد نیاز دانش اموزان کشتی گیر دبیرستانی و دانشگاهی بین 1200 الی 2400 کیلو کالری در روز متغیر است لذا این مسئولیت بر عهده مربیان متصدیان دبیرستانی پزشکان و والدین است تا کشتی گیران را از اطمینان را از اطمینان نسبت به حداقل انرژی مورد نیاز بدون تاکید قبلی پزشکی منع نمایند.

3_تمرینات مربوط به محرومیت ار مایعات و بی ابی بدن باید منع شود.این موضوع را می توان با رعایت نکات ذیل به مرحله اجرا در اورد:

الف_مربیان و کشتی گیران را به نحوی که معلومات انها اجازه می دهد نسبت به پیامد های فیزولوژیکی و مشکلات پزشکی که ممکن است ناشی از این قبیل تمرینات باشد تعلیم دهید.

ب_از استفاده یک یا ترکیبی از چند روش چون لباسهای لاستیکی حمام بخار اطاقک های داغ سونا داروهای ملین و مسهل ها و داروهای ادرارزا جهت رسیدن به وزن دلخواه باید اجتناب نمود.

ج_مقررات به نحوی باشد که کشتی گیران درست قبل از انجام مسابقه وزن کشی شوند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
CA و تقویت حافظهدستگاه های لاغری و موضعیافتادگی پوستاهمیت لبنیات در تغذیهبیوگرافیتغذیه دوران بارداری(1)صفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی