شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

فریز کردن چربی یا کرایولیپولیز چیست ؟

کرایولیپولیز، که معمولاً به عنوان انجماد چربی شناخته می شود، یک روش مفید غیر جراحی برای کاهش چربی است که از دمای سرد برای کاهش رسوب چربی در نواحی خاصی از بدن استفاده می شود. این روش برای کاهش رسوبات یا برآمدگی های چربی موضعی که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند استفاده می شود. البته ازفریز کردن چربی شکمبرای اب کردن چربی های گسترده در افراد چاق در نظر گرفته نشده است. همچنین خوب است بدانید از این تکنیک تحت عنوان CoolSculpting™ ثبت اختراع شده است.

کرایولیپولیز جدیدترین دستگاه لاغری موضعی

کرایولیپولیز جدیدترین دستگاه لاغری موضعی است که با استفاده از تکنولوژی سرما باعث کاهش سایز چربی و حذف سلول های چربی مي شود. کرایولیپولیز با فرآیند سرمای منهای 10 درجه قسمت مورد نظر را به مدت 45 دقیقه تا یکساعت سرد مي شود وسلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن بوسیله سلولهای ایمنی بدن حذف می شوند.

کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی است که بدون نیاز به جراحی مقدار قابل توجهی از چربی های بدن را کاهش می دهد. کرایولیپولیز، فرایند خنک­سازی بافت چربی به صورت غیرتهاجمی و به منظور لیپولیز است تا در نهایت، چربی بدن را بدون آسیب رساندن به سایر بافتها کاهش دهد.لیپولیز اشاره به پروسه ای دارد که در آن سلول های چربی شکسته می شوند و به طور دائم از بدن حذف می شوند. هنگامی که کالری سوزانده شده در بدن فرد بیشتر از کالری مصرفی وی باشد سلول های چربی از بین می روند و بدن از آن ها به عنوان منبع انرژی استفاده می کند. سلول های چربی شکسته شده توسط کلیه ها، کبد و سایر ارگان های حیاتی جذب می شوند تا برای تولید انرژی مورد استفاده قرار بگیرند. با ظهور تکنولوژی کرایولیپولیز و اعمال سرما به نواحی دارای سلول های چربی بیش از حد،بدون نیاز به فعالیت فیزیکی و یا کاهش سطح کالری فرآیند لیپولیز در بدن رخ می دهد.

مطالعات نشان می دهند که وقتی سلولها در دمایی بسیار کمتر از صفر درجه قرار بگیرند، لیپیدها (چربی­ها) که سازنده صفحات غشای سلولها هستند، کریستالیزه می­شوند. از آنجایی که شکل کریستالها شش وجهی است و در وسطشان حفره­ای قرار دارد، این عمل سبب ایجاد حفره­ای درون غشا می­شود. این سوراخها به همه یونهای مهم سلول اجازه می­دهند که میزان نسبی مناسب خود را حفظ کرده و عملکردهای متابولیسمی مناسب را درون و بیرون سلول انجام دهند و این به معنی مرگ سلول است!.

مزیت های درمان با کرابولیپولیز

این روش سبب کاهش انتخابی سلولهای چربی و در نتیجه از بین رفتن چربی زیرپوستی شود بدون آنکه به پوست روی آن صدمه­ای وارد شود. این پروسه اکتشافی، کرایولیپولیز انتخابینامیده شد .سایر روشهای حذف چربی، عمدتاً سبب مرگ نکروزی سلول (مرگ سلول به علت تجزیه پیش رونده آنزیمی) از طریق آسیب رساندن به چربی با استفاده از گرما، امواج اولتراسونیک متمرکز با شدت بالا یا تزریق مواد شیمیایی می­شوند.

لازم به ذکر است اين روش چربی و سلول های چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند بنابراين آنچه کرایو لیپولیز را از روش های درمان دیگر متمایز می سازد حذف سلول های چربی ، تعداد جلسه ی کم (یک یا حداکثر دو جلسه) ، برگشت ناپذیری و بدون درد..بیهوشی..رفت و آمدهای متوالی است. کرایولیپولیز تاییدیه FDAرا کسب کرده است.اين دوش هيچ عارضه اي بر پوست نداردفقط ممکن است منطقه تحت درمان قرمز شود و حتی ممکن است قرمزی چندین دقیقه و یا حتی چندین ساعت طول بکشدکه آن هم زود برطرف ميشود.در برخي مواردبی حسی خفیف یا گزگز و مورمورشدن گزارش شده که گذرا است و برطرف ميشود.

اين روش برای بیماران راحت می باشندو حتي ميتوانند به کار روزانه بپردازندمثلاباکامپیوتر و لپ تاپ کار انجام دهند ياموسیقی گوش کنند

استفاده همزمان و ترکیبی با سایر دستگاه های لاغری ( آراف ، کویتیشن ، ال پی جی ، لیزر لاغری )نتایج را به طور چشمگیری افزایش داده است .انجام همزمان کویتیشن و کرایولیپولیز اثر هم افزایی دارد و توصیه می شود که کویتیشن بعد از کرایو انجام شود چراکه بعد از کرایو بافت چربی ملتهب شده و آب تجمع می نماید که وجود آب در سلول های چربی به تاثیر مضاعف کویتیشن و لیز سلول های چربی باقیمانده کمک می نماید. در این شیوه ابتدا کرایو انجام شده و بعد از استراحتی کوتاه کویتیشن انجام می شود. ترکیب آر اف مونو پولار و کرایولیپولیز نیز اثر هم افزایی دارد و می تواند به سفت شدن پوست کمک نماید ولی این دو درمان در یک روز نباید انجام شود و در مرحله اول آر اف انجام شده دو هفته بعد کرایولیپولیز انجام شود. ترکیب LPG ( اندرمولوژی ) با کرایو لیپولیز نیز انجام می شود که در این روش ایتدا LPG انجام شده و چند روز بعد کرایو انجام می شود. در موارد مقاوم به درمان های فوق و در صورت عجله داشتن برای کاهش سایز از روش های تهاجمی تر لیپولیز مثل لیپوماتیک برای خارج کردن بافت چربی استفاده می شود.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیدستگاه های لاغری و موضعیکرایولیپولیزمقالاتافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی