شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

فعالیت ورزشی در دوران شیردهی و مداخلات تغذیه ای

فعالیت ورزشی در طی دوران شیردهی باعث از دست دهی وزن مادر شده و به رسیدن به وزن قبل از بارداری کمک می کند اما در شیرده باید نسبت به از دست دهی وزن سریع محتاط باشد.بسیاری از مطالعات نشان داده است که تولید شیر با دریافت انرژی کمتر از 2000 کیلو کالری در روز کاهش یافته همچنین از دست دهی وزن سریع بوده و ذخایر چربی مادر در سطح حداقل می باشد.اگر انرژی لازم برای شیردهی تامین نشود حجم شیر کاهش می یابد. در مادران شیرده که فعالیت فیزیکی بالایی دارند وزن رشد کودک به علاوه وزن مادر و رژیم وی بایستی به دقت مراقبت شود.

مزه شیر مادر به واسطه حضور اسیدلاکتیک تولید شده توسط مادر در طی فعالیت قدرتی عوض میشود.اسیدلاکتیک به صورت افزایش یافته تا 30دقیقه پس از اتمام فعالیت یا تمرینات باقی می ماند. اسیدلاکتیک می تواند مزه شیر را تا حدودیترش کند و یا از شیرینی ان بکاهد. زمان لازم برای حذف اسیدلاکتیک از شیر نا شناخته می باشد.

شیردهی یک کودک نیاز به1000_750 میلی لیتر شیر در روز دارد.در فعالیت یا ورزشهای شدید بیش از یک لیتر مایع در ساعت از طریق تعرق از دست می رود.بنابراین کاملا امکان دارد که یک ورزشکار شیرده نیاز به نوشیدن 5_3 لیتر مایع در روز داشته باشد تا از خطر دی هیدرسیون مصون باشد.اجتناب از الکلبرای حفظ مایع در دوران شیردهی توصیه میشود.مقادیر کم الکل در شیر حتی پس از مصرف فقط یک نوشیدنی الکلی استاندار حاوی 10 گرم اتانول قابل ردیابی می باشد.

شیردهی نیاز به انرژی اضافی دارد. حدود 700 کیلو کالری برای تولید یک لیتر شیر مادر لازم میباشد.به طور میانگین کودکان در اولین سال زندگی 800میلی لیتر شیر در روز مصرف می کنند که هزینه انرژی تولیدی ان 600کیلوکالری می باشد و دامنه ی ان از 540کیلوکالری در ماه اول تا 650کیلوکالری در سه ماهه سوم در نوسان است.

گفته می شود که نیمی از این انرژی توسط ذخایر چربی مادر تامین میشود.به علاوه ممکن است که یک ورزشکار زن برای فعالیت ورزشی نیاز به 3000_2500 کیلوکالری در روز داشته باشد. از این رو یک ورزشکار شیرده بایستی از دریافت انرژی زیاد کسب اطمینان نماید.تامین ان با مصرف میان وعده های کوچک مکرر و سرشار از انرژی در طی روز عملی می باشد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعینحوه عملکرد کرایولیپولیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی