شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

درمان تغذیه ای بیماران مبتلا به فشار خون بخش اول

هدف اولیه درمان فشار خون پیشگیری از عوارض و مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و کلیوی می باشد. اثرات مفید کاهش فشار خون به طور اولیه در فشار خون بد خیم و بعدا در تمام مراحل فشار خون ثابت شد. کنترل فشار خون سبب کاهش خطر حوادث مغزی کرونری و مرگ و میر ناشی از هر گونه بیماری قلبی و عروقی میشود.

درمان فشار خون سیستولی و دیاستولی به کمتر از 90/140 میلی متر جیوه با کاهش عوارض قلبی و عروقی همراه بوده بنابراین هدف از درمان فشار خون رسیدن به فشار کمتر از 90/140 می باشد ولی در افرادی که دیابت یا بیماری کلیه دارند فشار خون هدف کمتر از 80/130 میلی متر جیوه می باشد.

درمان فشار خون شامل درمان غیر دارویی و دارویی می باشد.نیاز برای شروع درمان دارویی بستگی به سطح فشار خون و خطربیماری قلبی و عروقی دارد.ولی اقدامات غیر دارویی و تعدیل شیوه زندگی در تمام مراحل فشار خون حتی در افراد سالم مفید است.در اینجا به طور خلاصه درمانهای غیر دارویی بحث خواهد شد.

تعدیل شیوه زندگی (Lifestyle modification)
تعدیل شیوه زندگی که امروزه توسط تمامی متخصصین با تجربه توصیه میشود نقش بسیار موثری در پیشگیری و کاهش فشار خون دارد و در صورتی که از دوران بچگی به کار گرفته شود از بروز فشار خون در میلیونها نفر جلوگیری می کند ضمن اینکه سایر فاکتورهای خطر قلبی عروقی را با حداقل هزینه وعوارض کاهش می دهد.

بر اساس شواهد موجود تعدیل روش زندگی حتی اگر نتواند به طور کامل از ایجاد فشار خون جلوگیری کند قطعا بروز و شیوع انرا بتاخیر می اندازد و بکارگیری این روش ها می تواند فاکتورهای خطر همراه با فشار خون نظیر دیس لیپیدمی و دیابت را بهبود دهد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی