شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

درمان قطعی ترک های پوستی

پوست از مهمترین مواردی است که در زیبایی فرد تاثیر بسزایی خواهد داشت. ژنتیک از مهمترین عامل های است که بر روی پوست اثر می گذارد. ترک های پوستی از مشکلاتی است که به دلایل مختلفی ایجاد می شود.

انبساط و کشش از عواملی است که به دلایل مختلفی در پوست ایجاد می شود. از جمله این عوامل عبارت است از:

چاق شدن و متقابلا لاغری می تواند منجر به بروز ترک های پوستی شود. بارداری، در حقیقت نه ماه پوست در سطح کشش است که به طبع پس از اتمام بارداری بروز ایجاد ترک های پوستی طبیعی خواهد بود.

سن بلوغ و تغییرات هورمونی عواملی هستند که می تواند منجر به بروز ترک های پوستی شود. البته این عامل در تمامی افراد صدق نمی کند و در بعضی پوست ها زمینه ژنتیک تاثیر بسزایی خواهد داشت و به طبع ترک ها در آن ها قابل مشاهده تر است.

روش های درمان ترک های پوستی

ترک های پوستی در ابتدا به رنگ قرمز و پس از گذشت مدت زمانی با تغییر رنگ همراه بوده و نقره ای رنگ می شوند و در مناطق بسیاری ایجاد می شود و قابل مشاهده خواهند بود. روش مختلفی برای درمان ترک های پوستی وجود دارد که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

کرم های موضعی

روش های درمان بسیاری برای ترک های پوستی وجود دارد، که اولین راه درمانی کرم ها هستند، در حقیقت این روش زیبایی به صورت موضعی بوده و انواع مختلفی در بازار یافت می شود و دارای هزینه های متفاوتی می باشند. به هر حال این روش درمانی اثرات و نتایج بسیار خوبی نداشته و به همین منظور توصیه نخواهد شد.

لیزر درمانی

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های درمانی جدیدتری مورد استفاده قرار گرفت که یکی از این روش ها لیزر می باشد. لیزر یک وسیله پیشرفت است که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است، ولی در خصوص ترک های پوستی بدی آن این است که در ترک های قدیمی معمولا لیزر به خوبی تاثیر گذار نیست و بر روی ترک های پوستی جدید که به رنگ بنفش و قرمز است اثر گذار خواهد بود.

افرادی که تمایل دارند از لیزر برای رفع ترک های پوستی خود استفاده نمایند، می بایست بلافاصله پس از در زمانی که ترک ها هنوز جدید هستند و به رنگ قرمز و بنفش می باشند مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال: افرادی که پس از بارداری به ترک های پوستی مواجه شدند می توانند بلافاصله از لیزر برای رفع ترک ها کمک بگیرند تا به نتیجه عالی دست یابند.

کربوکسی تراپی

جدیدترین روشرفع ترک های پوستی کربوکسی تراپیمی باشد، که این روش درمانی بر روی انواع ترک های قدیمی و جدید با مکانیسم بسیار خوبی همراه است.

مکانیسم اثرکربوکسی تراپیبدین صورت است که گاز دی اکسید کربن به داخل پوست و ناحیه ترک ها تزریق می شود. در حقیقت این گاز سبب افزایش خونرسانی در ناحیه ترک های پوستی شده و توجه بدن را به آن ناحیه معطوف می نمایید. جالب است بدانید که افزایش خونرسانی در هر ناحیه سبب ایجاد سلول های خونی در ان ناحیه شده و در نهایت سبب می شود تا پوست به تدریج ترمیم یابند.

پروسه اثر گذاری این روش درمانی زمان بر است، به دلیل آنکه گاز دی اکسید کربن از بدن جهت ترمیم کمک می گیرد، لا نبایست انتظار معجزه در جلسات اول و دوم داشته باشید.

تعداد جلسات درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپیحدود ده تا دوازده جلسه به بیمار پیشنهاد می شود. حال بر حسب وسعت ترک ها و میزان ترک ها ممکن است این جلسات افزایش پیدا کند و براساس پاسخ پوستی ما می توانیم تصمیم بگیریم که چه زمان کار را تمام کنیم.

نتیجه درمان ترک های پوستی حدود هفتاد تا نود درصد براساس نوع پوست، ژنتیک و پاسخ پوستی فرد متفاوت می باشد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیخواص کلم بروکلیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتتغذيه ورزشيCA و تقویت حافظهافتادگی پوستاهمیت لبنیات در تغذیهتغذیه دوران بارداری(1)پوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی