شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

پاسخ همه ی سوالات مورد کرایولیپولیز (لاغری موضعی)

کرایو چطور کار می کند؟

سلول های چربی برخلاف بافت های اطراف شان، نسبت به تخلیه انرژی یا همان سردشدن بسیار حساس هستند. سرمایی که به دلیل قرار گرفتن سر دستگاه کرایو روی بدن فرد ایجاد می شود، سلول های چربی را برای همیشه محو می کند و از بین می برد. البته نگران نباشید؛ قرار نیست چربی داخل خون یا بدن تان سرازیر شود، چون سلول های نابودشده به همان روشی حذف می شوند که سلول های پیر و مرده بدن از بین می روند. حذف تدریجی و فیزیولوژیک سلول های چربی، ضخامت این بافت را کم کرده و در نتیجه یکی، دو ماه بعد باید کمربندتان را سفت تر ببندید و چند دست لباس سایز کوچک برای خودتان بخرید.

چه افرادی کاندیدای کرایولیپولیز هستند؟

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی است؛ نه خبری از سوزن و قیچی هست و نه تیغ جراحی و لوله های مکش چربی، با این حال همه افراد کاندیدای استفاده از این روش نیستند. قبل از کرایوشدن یک پزشک باید شما را معاینه کند. معمولا توصیه می شود این کار توسط متخصص پوست انجام شود. داروهایی که می خورید، سابقه جراحی به خصوص جراحی شکمی و… برای پزشک معالج تان که می خواهد چربی شما را کرایو کند، مهم است.

در ضمن بافت چربی در ناحیه مورد نظرتان باید حجم لازم را داشته باشد و به راحتی از بافت اسکلتی زیرش جدا شود. اگر همین حالا دست تان را به طرف پهلوهای تان بردید و می خواهید ضخامت چربی های این ناحیه را امتحان کنید، بهتر است وقت تان را تلف نکنید چون این کار نیاز به مهارت تخصصی دارد و از طرف پزشک تعیین می شود.

کرایوتراپی برای چه کسانی ممنوع است؟

هرکسی که سلامت جسمی، روانی و عاطفی مناسبی نداشته باشد، کاندیدای این روش نیست. البته سازندگان دستگاه های کرایولیپولیز در مورد استفاده از این روش زیبایی در افراد مبتلا به بیماری های نادری مثل حساسیت به آب یا آنهایی که دچار دفع ادراری هموگلوبین هستند هشدار داده اند. درضمن کرایولیپولیز ممکن است اثرات موقت نورولوژیک داشته باشد، بنابراین اگر مبتلا به ام اس هستید، پیش از انجام کرایو با پزشک معالج تان مشورت کرده و بعد از کرایوکردن تا مدتی از انجام فعالیت ورزشی خودداری کنید.

مکش دستگاه کرایو تحریک کننده فتق است؟

مسلما نه. فتق فرایندی است که به دلیل به هم ریختن ساختار جدار عضلانی موضع ایجاد می شود و مکشی که دستگاه کرایو در سطح پوست ایجاد می کند، آن قدر زیاد نیست که بتواند چنین عارضه ای را در بدن تان ایجاد کند. با این حال اگر به تازگی جراحی به خصوص جراحی شکمی داشتید، بهتر است تا چند ماه سراغ کرایولیپولیز نروید.

کرایولیپولیز اثرات جانبی دارد؟

تقریبا ۱۰ سال است که روش کرایولیپولیز در دنیا معرفی شده و چهار سال است که توانسته تاییدیه معتبر FDA را به دست بیاورد. در این مدت یش از یک میلیون نفر از این روش استفاده کرده اند تا اندام خود را متناسب کنند. تاکنون عارضه جانبی خاصی درخصوص دستگاه های استاندارد کرایولیپولیز گزارش نشده و این دستگاه را تبدیل به یک روش بی خطر و امن مخصوص زیبایی و تناسب اندام کرده است. در این روش تا سه، چهار روز بعد از انجام آن ممکن است در موضعی که کرایو شده، کمی قرمزی و تورم ببینید که البته موقت است و خود به خود هم از بین می رود. درضمن اگر بعد از کرایو کردن دچار بیحسی در شکم یا پهلو شدید، نترسید؛ چون کاهش حس سطحی در نتیجه کرایو نیز به طور موقت شایع است و به گفته برخی متخصصان شاید تا یک ماه هم طول بکشد. برخی از افرادی که تحت کرایو قرار می گیرند دچار نوعی احساس گزگز موضعی هم می شوند که تا یک هفته بعد از درمان ادامه دارد و سپس کاملا از بین می رود.

افزایش آنزیم های کبدی و تری گلیسرید خون نیز یکی از نگرانی های اصلی کسانی است که می خواهند از این روش استفاده کنند، اما بگذارید خیال تان را راحت کنیم؛ در هیچ کدام از مطالعاتی که تا امروز در خصوص کرایولیپولیز انجام شده، تغییر قابل توجه این فاکتورها دیده نشده است و از بین بردن سلول چربی با سرما نمی تواند شما را دچار بیماری بالابودن چربی خون کندبهترین زمان برای بهترین نتیجه

۹۰ روز طول می کشد تا سلول های چربی از ناحیه ای که تحت کرایولیپولیز قرار گرفته، دفع شود و شما بتوانید کاهش سایز نهایی را مشاهده کنید.

۲ نکته در گوشی کرایولیپولیز

۱- کرایو تا چند بار قابل تکرار است؟

معمولا توصیه می شود که بیش از ۳ تا ۴ بار یک موضع را تحت کرایولیپولیز قرار ندهید. البته فاصله زمانی این جلسات باید حداقل ۲ ماه باشد و تا قبل از ۸ هفته، به هیچ عنوان یک موضع را دو بار کرایو نکنید. این فاصله زمانی برای حذف چربی های فریزشده از بدن ضروری است و اغلب متخصصان توصیه می کنند که اگر عجله خاصی ندارید برای کرایو مجدد یک ناحیه بدن، ۳ تا ۴ ماه صبرکنید.

۲- از چه زمانی انتظار کاهش سایز داشته باشیم؟

برای کرایولیپولیز، شکم یا پهلوی شما را سوراخ نمی کنند تا چربی های تخریب شده را بیرون بیاورند.

حذف این چربی ها از بدن باید به صورت طبیعی و تدریجی اتفاق بیفتد. پس انتظار نداشته باشید که به محض انجام کرایو و پایین آمدن از تخت، لباسی که پوشیدید، برای تان گشاد شود! در هفته اول و دوم بعد از کرایو، موضع موردنظر ما به دلیل هجوم سلول های ایمنی به بافت فریزشده، کمی ورم دارد و کاهش سایز ملموس نیست. باید اجازه دهید ۱۴ تا ۱۵ روز از انجام کرایو بگذرد تا بتوانید میزان سایزی را که کم کرده اید، اندازه بگیرید. این فرایند تا ۳ماه طول میکشد


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیمکمل های پروتئینی و انواصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی