شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

زمانبندی وعده های غذایی برای ورزشکاران حرفه ای

زمانبندی وعده های غذایی برای ورزشکاران حرفه ای

باید به خاطر داشته باشیم نشانه یک ورزشکار حرفه ای متعدد،متنوع و در وعده های غذایی مختلف غذا خوردن است. یک ورزشکار حرفه ای باید توجه داشته باشد علاوه بر وعده های غذایی اصلی میان وعده ی قبل تمرین وسط تمرین و بعد تمرین یکی از مهم ترین وعده های غذایی یک ورزشکار است .

ورزشکاران بر اساس ساعت تمرینی و فاصله زمانی که برنامه تمرینی با وعده اصلی غذایی دارد باید میان وعدهایی قبل تمرین داشته باشد اگر زمان ورزش یک ورزشکار با وعده اصلی غذایی دو تا سه ساعت فاصله داشته باشد مصرف یک میان وعده کوچک یک تا نیم ساعت قبل تمرین کافی است اما اگر برنامه تمرینی بین چهار تا شش ساعت با وعده اصلی غذایی فاصله داشته باشد بنا به اهدافی که برای یک ورزشکار طراحی میکنیم بهتر است بین دو تا سه میان وعده بین تمرین داشته باشد مثلا ورزشکاری که ساعت 6 تمرین دارد بهتر است یک میان وعده ای که بین 300 تا 400 کالری انرژی دارد دوساعت قبل تمرین، یک میان وعده بین 100 تا 150 کالری یک ساعت قبل تمرین و میان وعده دیگری حدود 60 تا 150 کالری نیم ساعت قبل تمرین بر اساس ترکیب بدن ورزشکاران مصرف شود .

هدف برنامه های موثر کسب وزن ، به حداکثر رساندن کسب وزن خالص، افزایش عضله و به حداقل رساندن کسب چربی است ، لذا برنامه های غذایی ورزشکار باید این امر را تسهیل کند .

بیشتر ما تمایل داریم که وعده های صبحانه و نهارمان سبک باشد اما در وعده شام غذای زیادی بخوریم. در صورتی که یک وعده غذایی زیاد که در پایان روز خورده میشود ، نسبت به وعده های غذایی کوچکتر که در فواصل معینی از روز خورده میشود ، منجر به ذخایر چرربی بیشتری میشود . همچنین ورزشکار با گرسنگی کشیدن در طول روز ، با خطر کاهش بافت عضلانی که ناشی از کمبود قند خون است ، روبرو میشود . این عوارض در صورتی که ورزشکار بیشترین وعده های غذایی خود را در صبحانه و نهار صرف کندد و در غروب از خوردن وعده غذایی زیاد اجتناب کند ، میتواند پیشگیری شود .

اینکه ورزشکاری که هیکل بزرگی دارد ، بخش بیشتری از کالری دریافتی روزانه اش را در اوائل روز بخورد ، اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا این امر ذخیره شدن چربی را به حداقل می رساند


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتتغذيه ورزشيافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)پوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی