شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

نوع مقدار و زمانبندی پروتئین برای هیپروتروفی ماهیچه

نوع مقدار و زمانبندی پروتئین برای هیپروتروفی ماهیچه

به نظر میرسد تمرینات قدرتی و رژیم غذایی در کنار هم در سنتر پروتئین عضلانی نقش دارند. اساس متابولیک رشد ماهیچه بر تعادل بین سنتز پروتئین (mps) و پیشگیری از کاتابولیسم است. تمرینات قدرتی باعث افزایش انابولیسم به میزان 40%-100 بیش از سطح پایه شده و پاسخ پروتئین رژیمی تا 24 باقی می ماند اگر بلافاصله پس از تمرین دریافت شده و تا حداقل 2 ساعت ادامه یابد.
پاسخ انابولیک به ورزش های قدرتی و دریافت پروتین در مصرف کل پروتئین رژیمی و یا مکمل های تغذیه ای یکسان است*هرچند راحتی دریافت متفاوت است مثلا مصرف نوشیدنی های پرپروتئین راحت تر از سینه مرغ است .
دریافت 20-25 گرم پروتئین hbv پاسخ mps را پس از ورزش قدرتی به حداکثر می رساند * درحالیکه بین دریافت 40g 20g تفاوتی یده نمی شود و به همین دلیل هرچه بیشتر بهتر صادق نیست. همچنین دریافت اسید های امینه ضروری بیش از ورزش باعث افزایش پاسخ mps میشود. برای ایجاد پاسخ حداکثری mps لازم است مقادیر بیشتری از پروتئین های ناکامل را نسبت به پروتئین های کامل دریافت نمود.
اگرچه کربوهیدرات بر سنتز پروتئین اثر ندارد اما بر جلیوگیری از تجزیه ان موثر است. محتوی چربی نیز به عنوان سوخت پس از ورزش میتواند به پروتئین سازی کمک کند . مثلا شیر کامل سنتز پروتئین را نسبت به شیر بدون بدون چربی افزایش می دهد. اگر مقدار پروتئین دریافتی کافی باشد نوع ان در هیپرتروفی عضلانی اهمیتی ندارد. مثلا میزان توصیه شده پروتئین در ورزش های قدرتی 1 / 2-g/kg2 است . حداقل 30 گرم پروتئین با کیفیت در هر وعده که حاوی 2/5 گرم لوسن است سنتز پروتئین را تحریک میکند.
لوسن در کنار اسید های چرب امگا3 میتواند تحلیل عضلانی را در ورزشکاران اسیب دیده کاهش دهد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتتغذيه ورزشيافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)پوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی