شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

بتاآلانین چیست؟

بتا-آلانین (B-ALANINE) چیست؟

βآلانین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی توسط سلول های بدن ساخته می شود اما در محصولات حیوانی (به ویژه گوشت سینه مرغ و ماهی) نیز یافت می شود. β-آلانین در تولید پروتئینی به نام کارنوزین مهم است بتا الانین می تواند مواد زائد اسیدی تولید شده در حین ورزش بالا تجزیه کند

بتا-آلانین در ورزش های سنگین با تولید انرژی منجر به افزایش یونهای هیدروژن می شود که اسیدیته را در عضله افزایش می دهد

کارنوزین با واکنش با این یون های هیدروژن برای تنظیم اسیدیته عضله (pH) و افزایش مقاومت در برابر خستگی و بالقوه افزایش ظرفیت و عملکرد در تمرین عمل می کند.

چه ورزشکارانی که میتوانند مکمل β-آلانین مصرف کنند؟

ورزشکارانی هستند که تمرینات کوتاه مدت و شدید ورزشی دارند که عبارتند از: ورزشهای کوتاه مدت (1-7 دقیقه)

(به عنوان مثال قایقرانی ، دوچرخه سواری در پیست ، شنا ، دویدن در مسافت میانی) ورزشهایی که شامل تلاشهای مکرر ورزش شدید (به عنوان مثال تمرینات مقاومتی ، ورزش های گروهی ،)

استراتژی دوز پیشنهادی

استراتژی دوز بهینه برای β-آلانین هنوز در حال تحقیق است. تحقیقات اولیه حاکی از آن است که مصرف مزمن بیش از 12 هفته ایده آل بوده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که دوره های کوتاه مدت 4-8 هفته ممکن است نتایج مشابهی ایجاد کنند. شکل آزاد یا پایدار بتا آلانین یا تقسیم دوز روزانه به دو دوز (به عنوان مثال صبح و عصر) و همچنین مصرف مکمل یک وعده غذایی به همراه یک وعده غذایی می تواند به حداکثر میزان جذب عضلات کمک کند. بعد از قطع مصرف مکمل ، 15 هفته طول می کشد تا سطح کارنوزین عضلات به غلظت های اولیه برگردد. عوارض جانبی بالقوه برخی از ورزشکاران احساس سوزن سوزن شدن پوست (پاراتزی) می کنند اما به نظر می رسد با آماده سازی بدن و کاهش دوز مصرفی به صورت تدریجی ، این حالت را کاهش میدهد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دستگاه های لاغری و موضعیمکمل های پروتئینی و انوابیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيتازه های پزشکیپوست ،مو و زیباییخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی