شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

انواع دستگاهاای کرایولیپولیز و کول اسکالپتینگ

ر سالهای اخیر به دلیل افزایش چاقی و سلولیت واستقبال زیاد بیماران از تکنولوژی های جدید سالانه دستگاه های جدیدی وارد کشور شده که در این میان می توان به انواع کرایولیپزها اشاره کرد که متاسفانه با افزایش ورود انواع دستگاهها بیماران سر درگم شده اند که کدام نوع کرایولیپولیزبهتر و موثرتر است. در حال حاضر سه نوع دستگاه کرایولیپولیز در کشور موجود است:

دستگاه کرایولیپولیز پلیتی دستگاه کرایولیپولیزوکیوم دار 2 طرفه دستگاه کرایولیپولیزوکیوم دار چندوجهی

دردستگاه کرایو لیپولیز پلیتی ازصفحات تخت برای انتقال سرما استفاده می شود و دردستگاه کرایولیپولیزوکیوم دار 2 طرفه وچندوجهی 4 طرفه از یک مکعب تو خالی برای انتقال سرما استفاده می شود که بافت چربی را به داخل دستگاه وکیوم میکند .در کرایو لیپولیز پلیتی،پلیت بر روی سطح پوست بیمار گذاشته می شود و بافت چربی وکیوم نمیشود در نتیجه سرما از اطراف هدر می رود و بیشترین انتقال سرما فقط به بافتهای سطحی و پوست است و انتقال سرما به بافت چربی بسیار اندک است . در دستگاههای کرایولیپولیز پلیتی فقط دریک1 سطح سرما داده می شود و اطراف موضع باز است و بیشتر سرما هدر می رود و به محیط بیرون بدن می رود، در حالیکه دردستگاههای کرایو لیپولیز وکیوم دار 2 طرفه و چندوجهی و4 طرف به بافت چربی درون مکعب احاطه میشود وسرما به هدر نمی رود و بیشتر آن به بافت چربی انتقال داده می شود.

تفاوت این دستگاهها مانند این است که در نوع پلیتی و بدون وکیوم ،گوشت را جلو فریزر یگیرید و درب فریزر را نبندید مسلما گوشت فریز نمی شود.و لی در نوع وکیوم دار، به مانند این است که گوشت را داخل فریزر بگزارید و درب انرا ببندید در این روش گوشت حتما فریز می شود در کرایو لیپولیزهای وکیوم دار چون بافت چربی را داخل قالب خود می کشد و به ان می چسبد مثل این است که شما درب فریزر را ببندید ،چربی قطعا فریزمیشود.

لازم به ذکر است دو مشخصه اصلی که باید درتشخیص کرایو مرغوب مورد توجه قرار داد وکیوم و دما می باشد .حتما دستگاههای دارای وکیوم و دستگاههایی که تا منفی 10 درجه دما را می رسانند انتخاب کنید .خیلی راحت می توانید کاتالوک دستگاه و مونیتور را چک کنید ببینید دما تا چه حد است .در حال حاضر دو نوع دستگاه در ایران وجود دارد یکی سیستمی که دارای وکیوم است و دیگری بدون وکیوم است و پلیت دارد. مسلما دستگاههایی که وکیوم دارندو می توانند دما را به منفی 10 درجه برسانند تاثیرگزارتر هستند و دستگاههای بدن وکیوم بی تاثیرند.و نمی تانند دما را در عمق حتی به زیر صفر برسانند چه رسد به منفی 10 درجه.

معمولا این مراکز توصیه می کنند 2 هفته بعد یا ماه بعد نیز کرایو کنید درحالیکه دستگاههای کرایو با کیفیت ،فقط با یک بار استفاده ،شما تا 2 الی3 ماه سایز کم می کنید و نیاز به تکرار ان به دفعات نیست و زیر دو ماه تکرار نمی شوند. همچنین لازم به ذکر است که تمام مقالات معتبر دنیا، با دستگاههای وکیوم دار کار تحقیقاتی خود را انجام داده اند و نتایج مثبت با این نوع دستگاهها ثبت شده است و سازمان دارو و غذا امریکا(FDA) تنها دستگاههای کرایو وکیوم دار را تایید کرده است.

مطلب مهم دیگر که باید به آن توجه کرد عمق نفوذ سرما در بافت است که در دستگاههای وکیوم دار، به مراتب بیشتر پلیتی است و اصولا در روش کرایولیپولیز عمق نفوذ سرما مهم است نه شعاع سرما .در ضمن سطح شعاع دستگاههای وکیوم دار نیز به مراتب بیشتر از انواع پلیت است و این را می توانید با امتحان کنید کافی است از مرکز مورد نظر بخواهید به صورت ازمایشی در یک موضع برای چند دقیقه دستگاه را روی موضع شما بگزارند ،بعد از 2 دقیقه اگر دستگاه را از روی پوستتان بردارید سطح مورد نظر کمی قرمز شده ومتوجه می شوید،سطحی که دستگاه کرایو وکیوم دار به داخل دستگاه کشیده چه سطح مقطعی دارد و انرا با نوع پلیتی مقلیسه کنید. مهم این است که شما در تمام موضع کرایو را نجام دهیدمثلا اگر شکم را انتخاب می کنید تمام سطح انرا کرایو کنید . چه در روش پلیتی چه وکیوم در تمام موضع مورد نظر کرایو انجام میشود و هیچ سطحی جا نمی ماند.

کرایو لیپولیز چندوجهی یا دو طرفه ؟
و اما نسل جدید کرایولیپولیزهاکرایوهای چند وجهی اثربخشی بیشتری دارند.این نوع کرایو ها مکعبی که سرما می دهد در تمام اضلاع سرما می دهد در حالیکه در کرایو های قدیمی یا دو طرفه سطوح سرما دهنده فقط در 2 ضلع کار شده بود و 2 ضلع دیگر جنسشان از شیشیه یا پلاستیک بود و سرما نمی داد در حالیکه در کرایو لیپولیزهای نسل جدید تمام اضلاع سرما می دهند ودستگاه از4 طرف به بافت سرما میدهد و درنتیجه میزان تخریب سلولهای چربی در ااین نوع کرایوها نسبت به کرایوهای قدیمی بیشتر است.

در این دستگاهها امکان کاهش دما و فریز شدن در مرکز بافت بیشتر است و تمام نقاط دور و نزدیک به پلیتهای سرما دهنده فریز می شوند ،مانند فری که از بالا، پایین واطراف به مواد غذایی حرارت می دهد در نتیجه مرکز کاملا مغز پخت میشود .پس در کرایوچندوجهی تعداد بیشتری از سلولها فریزو تخریب می شوند و در تنتیجه تاثیر به مراتب بهتری نسبت به نوع دو طرفه دارند.در این نوع کرایو ها به دلیل یکنواختی سرما و پخش شدن آن در تمام جهات امکان عارضه های پوستی مثل تاول و فرمزی کمتر است.همچنین جنس هندپیس این نوع کرایوها از سلیکون خاصی است که امکان عوارض و حساسیت های پوستی کمتر است


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیدستگاه های لاغری و موضعیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تازه های پزشکیپوست ،مو و زیباییخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی