شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

چگونه با چندروش ساده از افزایش وزن مجدد جلوگیری کنیم

یشگیری از افزایش وزن مجدد

هر هفته خودتان را وزن كنید.

سر ساعات معین غذا بخورید تا متابولیسم بدنتان تنظیم شود.

تا جایی كه امكان دارد راه بروید و تحرك داشته باشید.

بیشتر پیادهروی كنید و كمتر تلویزیون ببینید.

هر زمان که می توانید پیاده روی تند داشته باشید. مثلا در چند صد متری محل کار یا مرکز خرید از اتومویل خود ،تاکسی ویا اتوبوس پیاده شوید و بقیه مسیر را پیاده طی نمایید

همه چیز را با کنترل از راه دوره انجام ندهید.

کارها را به همان حالت قدیم شان انجام دهید، مثلا به جای استفاده از ریموت کنترل، بلند شوید و بروید کانال تلویزیون را عوض کنید و یا این که درب پارکینگ را به صورت دستی باز کنید خوردن صبحانه به طور منظم سعی كنید وعده های غذایی و ميان وعده های غذایی خود را منظم كنید، عادت کنید بین ميان وعده های غذایی چیزی نخورید،اما ميان وعده های سالم مثل شير و ميوه بخوريد تا به سراغ ميان وعده های ناسالم شيريني و چيپس و ... نرويد.

مواد غذایی را از دسترستان خارج کنید. مثلا در بین وعده های غذایی، روی میزتان مواد خوراكی ناسالم نگذارید روی در و دیوار آشپزخانه تعداد زیادی از برگه های حاوی دستنوشته های خود را بچسبانید كه سالمترین روشهای تغذیهای را به شما یادآوری كنند

. در منزل از هر وسیله ممكن برای ورزش كردن بهره بگیرید.

هر ماه دور كمر خود را اندازه بگیرید و اگر متوجه افزایش سایز آن شدید بلافاصله برنامه رژیم غذایی و ورزش روزانه خود را برای مقابله مجدد با اضافه وزن، تغییر دهید. استفاده از برخی مواد غذایی به كاهش اشتها كمك كرده و با وجود حجم كم، معده را پر میكند.اولین نوع این غذاها سوپ است كه علاوه بر ایجاد احساس سیری، ویتامین هم دارد.

تخم مرغ كه به منبع غنی پروتئین معروف است هم، در صورتی كه به عنوان صبحانه خورده شود تا 24 ساعت آینده به طور قابل ملاحظهای اشتها را تحت كنترل در می آوردو از افزایش وزن مجدد جلوگيري مينمايد. مصرف ماست و شير كم چرب نه تنها معده را پر میكند بلكه كلسیم موجود در آن به سوختن چربیهای بدن و حفظ وزن بدن كمك میكند. مصرف حبوبات پخته وسالادوسبزبجات به دليل فیبربالا حجم قابل توجهی از معده را پر میكند همچنين با آزاد كردن تدریجی انرژی در عین كم كالری بودن، گرسنگی فرد را از بین میبرد.و به این ترتیب باعث ميشوند سراغ غذاهاي پرکالري نرويد.

اگر ميخواهيد دوباره وزنتان برنگردد با غذاهایی که بیشتر هوس میکنید، کمتر روبه رو شوید!مثلا اگر عاشق بستنی هستید، فریزرتان را پر از بستنی نکنید یا هنگام بیرون رفتن یک غذاي سالم خانگی برای ناهار یا شامتان تهیه کنید تا فکر خوردن پیتزا یا غذاهای چرب به ذهنتان خطور نکند.

اگر هم میبینید که پرهیز از خوردن کیک تولد دوستتان برایتان مقدور نیست، با یک برنامه ریزی ساده مقدار کالری مصرفی روزانه تان از سایر غذاها را کاهش دهید تا بتوانید با خیال راحت یک برش خوشمزه از کیک تولد را هم بخورید.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دستگاه های لاغری و موضعیبیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيتازه های پزشکیپوست ،مو و زیباییخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی