شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

لاغری و کرایولیپولیز

کرایولیپولیز که به پیکر تراشی سرد هم معرف است، یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی‌های بدن، به خصوص چربی‌های موضعی است. کرایولیپولیز یک روش جدید است که از سال ۲۰۱۲ تاییدیه رسمی سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرد. طبق ادعای سازندگان این روش، کرایولیپولیز می‌تواند مقدار سلول‌های چربی منطقه مورد هدف را بین ۲۵ تا ۲۵ درصد کاهش دهد.

کرایولیپولیز از سرما، خلا و فشار منفی استفاده برای از بین بردن چربی‌ های موضعی استفاده می‌کند. در این روش با استفاده از فریز کردن سلول‌های چربی باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود. سلول‌های چربی پس از تخریب شدن توسط کبد دفع می‌شوند. البته برخلاف روش کویتیشن اثرات این روش از همان جلسه اول مشخص نیست. بیشتر افراد پس از چند روز متوجه اثرات این روش خواهند شد. ولی برای به دست آمدن نتیجه کامل باید ۱ تا ۴ ماه صبر کرد.

توجه به این نکته بسیار مهم است که کرایولیپولیز روشی آسان برای کاهش وزن نیست و برای درمان چاقی نمی‌توان از این روش استفاده کرد. بلکه کرایولیپولیز یک روش ایمن برای رفع چربی‌های موضعی و چاقی موضعی است. استفاده از این روش بهترین کمک برای از بین رفتن سلول‌های نامحلولی است که فقط از طریق رژیم غذایی سفت و سخت و ورزش از بین می‌روند.

کرایولیپولیز چگونه کار می‌کند؟کرایولیپولیز بر این پایه و اساس عمل می‌کند که اگر سلول‌های چربی انرژی خود را استخراج کنند آسیب پذیری بیشتری دارند و به بافت‌های اطراف خود هم آسیب نمی‌رسانند. این بدان معنی است که در این روش سلول‌های چربی تجزیه می‌شوند. در صورتی که هیچ آسیبی به بافت‌های اطراف آن وارد نمی‌شود. پس از خنک شدن سلول‌های چربی تحت آپوپتوز قرار می‌گیرند که کارش کنترل کنترل مرگز سلول‌هاست. هنگامی که این عمل اتفاق می‌افتد، دیواره سلولی چربی‌ها تجزیه می‌شوند و چربی داخل سول‌ها آزاد می‌شود. این چربی‌های توسط یک فرآیند تدریجی و طولانی مبدن توسط کبد از بدن دفع می‌شود.

فواید کرایولیپولیز

بهترین فایده کرایولیپولیز این است که سلول‌های چربی را از به صورت کامل از بین برده و از بدن خارج می‌کند. یعنی اینکه سلول‌های چربی دیگر نمی‌توانند برگردند و با افزایش وزن هم بزرگ نمی‌شوند. کم خطر بودن و ایمن بودن این روش ثابت شده است. این روش یک نوع درمان سرپایی محسوب می‌شود و هیچگونه زخنی روی پست قرار نمی‌گیرد. نتایج کرایولیپولیز کاملا طبیعی به نظر می‌رسد و احتمال افزایش وزن مجدد هم کم است. در این روش پوست بدن هیچگونه آسیبی نمی‌بیند و خطر فرو رفتن یا افتادن پوست بسیار کم است. چون سلول‌های چربی به صورت مساوی برداشته می‌شوند.

نکاتی که باید کرایولیپولیز بدانید؟

کرایولیپولیز درمانی برای چاق نیست و این روش برای تغییر سایز و رفع چاقی موضعی استفاده می‌شود. انجام این روش بیشتراز ۳ بار در سال توصیه نمی‌شود و باید حداقل ۴۰ روز فاصل برای انجام این روش برای هر ناحیه وجود داشته باشد. از آنجایی که این روش کاملا غیر تهاجمی است، عوارض جانبی زیادی در رابطه این روش وجود ندارد. این روش هیچگونه جای زخمی به وجود نمی‌آورد. البته در برخی از بیماران اثراتی مانند قرمزی، کبودی، تورم و بی حسی مشاهده می‌شود که در طول چند ساعت برطرف می‌شوند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعینحوه عملکرد کرایولیپولیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی