شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

ام اس چیست؟

بیماری مزمنی است که CNSرا درگیر میکند و با تخریب پوشش میلینی مشخص میشود اخیرا 1و 25 هیدروکسی وویتامین د3(فرم فعال ویتامین د3)در پیشگیری ا انسفاالومیلیت اتوایمیون آزمایشگاهی در موشها با هم مرتبط هستند این ارتباط به دلیل احتمال MSوVitD3میباشد .محققین فرض کرده اند که درجه قرارگرفتن در برابر خورشید که تولید ویتامین د3را در پوست کاتالیز میکند یک عامل محیطی است و فرم فعال ویتامین د3تنظیم کننده ی سیستم ایمنی است که این بیماری ایمنی را مهار میکند .قرار گرفتن ناکافی در معرض نور باعث ذخیره ای ناکافی ویتامین د3شده،که این باعث کاهش 1و25 دی هیدروکسی ویتامین د3و افزایش خطر ابتلا در MSمیشود. معرض نور آفتاب قرار گرفتین باعث تولید ویتامین د3 میشود که این فرم ازویتامین د تنظیم کنندهی انتخابی سیستم ایمنی است و باعث منع پیشرفتMSمیشود.

مکمل یاری با ویتامین د برای رسیدن به سطوح نرمال آن در بیماران لازم است.وضعیت ویتامین د با استفاده از سطوح سرمی آن باید ارزیابی شود.طبق نظر اکثر محققین مصرف چربی در رژیم با بروز MSارتباطی ندارد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی