شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

تاثیر آلبالو در ریکاوری ورزشکاران و کاهش دردهای عضلانی

آلبالو : میوه ای است که شامل غلظت های بالای ترکیباتی طبیعی بنام فنولیک به ویژه انتو سیانین هست دو گونه ازالبالو و مانت مونسی و بلاتان به عنوان جایگزین طبیعی آسپرین و داروهای ضد التهاب استروئیدی برای تسکین درد بکار میرود.

اثرعمل : آنتوسیانین ها به توقف عملکرد انزیم هایی که باعث ایجاد التهابی بنام پروستاگلاندین ها می شودکمک میکند.علاوه براین عملکرد آنتی اکسیدان البالو ممکن است به بهبود بعضی از اسیب های اکسیداتیو بافت کمک کند چرا که آسیب اکسیداتیو سبب تولید بیشتر رادیکای های آزاد و التهاب و کوفتگی عضلانی میشود.

مزایای عملکردی:کاهش فشار اکسیداتیو و التهاب پس از ورزش شدید امکان بازیافت سریع تر را فراهم می آورد و مزایای بیشتری برای ورزشکار فراهم می کند.

تحقیقات : نتایج مطالعه تصادفی دو سوکور باکمک دارونما از54دونده در رقابت 197مایل (317کیلومتر) نشان داد که دوندگان مصرف کننده 355میلی لیتر آب آلبالو در روز به مدت 7 روز قبل از مسابقه و دوبار در روز مسابقه به قابل توجهی گزارش درد عضلانی کمتری را نسبت به دوندگان دریافت کننده ی نوشیدنی آلبالو دارونما دادند.این اقعیت است که یک دوز خاص از آلبالو از نظر بالینی باعث کاهش غلظت نشانگرهای التهابی در دو ماراتن و همچنین به احتمال زیاد باعث کاهش درد و افزایش بازیافت در افراد میشود.

استفاده رایج :
آلبالو به صورت تازه و منجمد وخشک ویا به صورت ابمیوه مصرف می شود.همچنین عصاره ی آن به صورت مکمل قرص یا کپسول در دسترس است.تحقیقات از دوز ۴۵تا۱۰۰گرم البالو ویا ۱۲اونس(۰/۳۵لیتر)از کنسانتره البالو آن ۱ـ۲بار در روز حمایت میکند.

دیگر مزایای عملکردی :
دوگونه آلبالوی مانت مونسی و بلاتان حاوی ملاتونین (هورمونی با کیفیت انتی اکسیدان است که ممکن است به خواب کمک کند) می باشد.باتوجه به نتایج مطالعه ی دو سوکور کنترل شده با دارو نما روی ۲۰ مرد و زن سالم نشان داد که ۳۰میلی لیتر کنسانتره آلبالو (برابر ۹۰ـ۱۰۰البالو)یک بار در روز و یکبار قبل از خواب تاحد قابل توجهی کارایی خواب را تا ۵ـ۶درصد افزایش داده و به طور کلی طول خواب را تا۳۴دقیقه افزایش میدهدد.در گروه دارونما هیچ تغییر یا تغییر منفی در الگوهای خواب نداشت.اشکار است که خواب یک جزئی از سلامت کلی و لازم برای بازیافت کارمد از ورزش است.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی