شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

نقش استیل - ال - کارنتین در ورزشکاران

استیل - ال کارنتین یک مشتق از آمینو اسید ال کارنتین است که به طور طبیعی در مغز، کبد و کلیه ها تولید می شود و به عنوان تسهیل کننده جذب استیل کو آ به میتوکندری در طول اکسید شدن اسید چرب شناخته شده است و باعث افزایش استیل کولین و تحریک سنتز پروتئین و سنتز غشاء فسفولیپید می شود. کارکرد انرژی زایی مکمل استیل - ال کارنتین برای ورزشکاران ناشناخته است. استیل - ال کارنتین ادعای فراهم آورن مزایای گسترده ای از جمله افزایش تولید انرژی، افزایش سطح تستوسترون، بهبود حالت و عملکرد شناختی، افزایش اکسیداسیون چربی را دارد. استیل - ال کارنتین برای بهبود تولید انرژی در عضلات از طریق تسهیل مصرف استیل COA نیز مفید است.

استیل - ال کارنتین احتمالاً مکانیسم عصبی عضلانی مرتبط با افزایش تولید استیل کولین را دارد و ضمناً توانایی کاهش استرس اکسیداتیو و روی سیستم عصبی عضلانی را دارد. در ورزشکاران ممکن است تولید انرژی را از طریق افزایش تولید انرژی در میتوکندری بهبود بخشد. علاوه بر این استیل - ال کارنتین ممکن است توانایی بالا بردن عملکرد عصبی عضلانی قدرت، نیرو، توان و بازیافت پس از تمرین را داشته باشد. استیل - ال کارنتین می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو مرتبط با تمرینات و به بازیافت سریع تر کمک کند.

استیل - ال کارنتین قادر به کند کردن روند پیشرفت و جلوگیری از بدتر شدن عملکرد شناختی در افراد مبتلا به آلزایمر می شود. استیل - ال کارنتین در درمان بعضی از نشانه های مرتبط به نوروپاتی محیطی سودمند است که این وضعیت در بیماران دیابتی و در بیماران سرطانی که شیمی درمانی می شوند و بیماران مبتلا به ایدز که از دارو های مختلف درمانی استفاده می کنند، به وجود می آید. مطالعات انجام شده در جمعیت های بیمار از دوز ۱-۳ گرم استیل - ال کارنتین در روز استفاده کرده اند. استراتژی های چندگانه شامل ۵۰ میلی گرم دو بار در روز و 1000 میلی گرم ۳ بار در روز در دوز های جداگانه توصیه می شود، بهترین یا موثرترین روش برای استفاده مکمل مشخص نشده است. حداقل 1 گرم و حداکثر 3 گرم توصیه می شود. حتی برای استفاده های طولانی مدت نیز بی خطر در نظر گرفته شده است. عوارض جانبی آن شامل استفراغ و تهوع و اضطراب می باشد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی