شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

سیب زمینی یا برنج قهو ه ای کدام سالمتر است ؟

ما اغلب می شنویم مردم می گویند که سیب زمینی کربوهیدرات ناسالم است و چاق کننده است جریان چیست؟ آیا واقعا برنج یک جایگزین سالم است ؟
برنج _قهوه اییک غلات کامل است که برای سلامتی ما مناسب است. این شامل کربوهیدرات های پیچیده، فیبر، پروتئین گیاهی، مواد معدنی (پتاسیم) و ویتامین ها (B) است. اما همچنین حاوی اسید _فیتیک است که مانع از جذب مواد معدنی مثل آهن می شود. علاوه بر این، برنج قهوه ای حاوی آرسنیک است که وقتی که گیاهان آلودگی را از آب و خاک جذب می کنند، رخ می دهد. این امر برای ما مضر است، زیرا ما بیش از حد از آن استفاده می کنیم و دوزهای بالای آرسنیک بسیار سمی هستند.

سیب زمینی حاوی کربوهیدرات های پیچیده، فیبر، ویتامین ها (C، B6) و مواد معدنی (پتاسیم، منیزیم، آهن) است. همانطور که می بینید سیب زمینی در کربوهیدرات و کالری کمتر از برنج است. در این تصویر 100 گرم سیب زمینی (خام) با 100 گرم برنج قهوه ای خرد شده مقایسه شده است. این به این معنا نیست که سیب زمینی سالم تر از برنج است! اگر شما به طور معمول برای شام 50 گرم برنج(خام) مصرف کنید و می خواهید سیب زمینی را به جای آن بگذارید، میتوانید حدود 300 گرم سیب زمینی داشته باشید و همان حدود مقدار کربوهیدرات و کالری دریافت کنید.

به طور خلاصههر دو آنها حاوی مواد مغذی مفیداست و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد و هرکدام مزایا و خصوصیت خود را بنا به برنامه و هدف شما دارد. بنابراین بهتر است هر دو را در رژیم خود قرار دهید . تعادل، اعتدال و تنوع کلیدی اصلی برای سلامتی است. اگر شما در مورد اسید فیتک و آرسنیک نگران هستید، می توانید به برنج سفید استفاده کنید و تنوع را در رژیم خود فراموش نکنید تا دوز یاد هیچ سمی در بدن شما تجمع نکند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی