شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

کوآنریم کیوتن و عملکرد آن روی ورزشکاران

کوآنریم کبوتن و عملکرد آن روی ورزشکاران

نام های دیگر: یوبی کوئنون ،یوبی دکارنون

کوآنزیم کیوتن چیست ؟ کوآنزیم کیوتن ترکیبی مانند ویتامین محلول در چربی از خانواده یوبی کوئینون است،عملکرد کوآنزیم کیوتن در تمام سلول های بدن ،به عنوان یک کوآنزیم ،برای تعدادی از مراحل کلیدی است که تولید ATP را از طریق تنفس هوازی در داخل زنجیره انتقال الکترون میتوکندری تسهیل می کند.کوآنزیم کیوتن کمک به از بین بردن رادیکال های آزاد می کند قبل از اینکه آن ها بتوانند به سلول های طبیعی در بدن صدمه بزنند.کوآنزیم کیوتن نیز می تواند در منابع غذایی مانند گوشت،مرغ و ماهی یافت می شود.

اثرعمل : بدن انسان در یک ماموریت مستمر برای تولید انرژی کافی برای حمایت از عملکرد هر سلول هست. تصور می شود که افزایش دریافت کوآنزیم کیوتن در رژیم غذایی ،از طریق مواد غذایی و یا مکمل،ممکن است به بدن کمک کند که تا تقاضای میتوکندریای برای سنتز ATP را بالا نگه دارد به ویژه هنگامی که تقاضا فراتر از تولید است.مانند:زمان استرس، از جمله استرس فعالیت بدنی بر سیستم عروقی و همچنین استرس بازیافت عضلانی از آسیب های ورزشی می باشد .علاوه بر این ،کوآنزیم کیوتن یک آنتی اکسیدان قوی در میتوکندری و غشای چربی، به مبارزه با افزایش 10 تا 20 برابر مولکول های گونه های اکسیژن واکنشی (ROS) طی تمرین بدنی کمک می کند مولکول های گونه اکسیژن واکنشی در آسیب های عضلانی و سبب کاهش عملکرد نقش دارند.

مزایای عملکرد : مزایای تندرستی مکما کوآنزیم کیوتن سبب بهبود استفاده از اکسیژن در عضلات قلب و اسکلتی شده و منجر به افزایش حداکثر طرفیت هوازی،بی هوازی و به طور کلی طرفیت کار می شود.کوآنزیم کیوتن به عنوان عامل بازیافت،کمک به کاهش آسیب عضلانی ناشی از تمرین به بازار عرضه شده است.

تحقبقات : در حالی که تحقیقات نشان داده است تمرین بدنی شدید سبب کاهش سطح خونی کوآنزیم کیوتن می شود.مطالعات ارزیابی تاثیر آن در بازیافت عضلات را مثبت نشان میدهد.

استفاده رایج : در پروتکل مطالعه،دوز توصیه شده برای ورزشکاران بیش از 18 سال در محدوده 60-300 میلی گرم در روز ،بهتر است به 2-3 دوز کوچک تر تقسیم شود و همراه با وعده غذاهای شامل مقداری چربی مقداری چربی برای تسهیل جذب کارآمدتر مصرف شود.در حالی که کوآنزیم کیوتن در اشکال مختلف موجود می باشد.

ملاحظات : کوآنزیم کیوتن به طور کلی بی خطر است،به استثنای چند گزارش نادر که از حالت تهوع،از دست دادناشتها،ناراحتی معده و اسهال که به تداخلات دارویی مواد مغذی مربوط می شد

دیگر مزایای عملکردی : تصور می شود که ورزشکاران با بیماری های تحلیل عضلانی،مانند دیستروفی عضلانی و همچنین دیابت و ورزشکاران در سطح برتر،سطوح پایین تری از کوآنزیم کیوتن رادارند و ممکن است بیشرین مزایا را از دریافت مکمل داشته باشد


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی