شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

درمان گرفتگی عضلانی در ورزشکاران

در کشورهای صنعتی رژیم غذایی معمولا حاوی مقادیر کمی منیزیم،کلسیم و پتاسیم می باشد و بسیاری از داروهای متداول مصرفی از جمله دیورتیک ها و مسهل ها موجب افزایش دفع این مواد معدنی مهم می شوند.پایین بودن میزان پتاسیم، منیزیم یا کلسیم در عضلات موجب گرفتگی و انقباض می شود. مصرف روزانه میوه ها، سبزی ها، محصولات شیری کم چرب و غلات کامل می تواند مقادیر قابل توجهی از این مواد معدنی را تامین کند.در آب و هوای گرم، هنگام تمرینات ورزشی دریافت کافی مایعات می تواند از گرفتگی ناشی از دهیدراتاسیون جلوگیری نماید.

مکمل های توصیه شده :
ویتامین E :

ویتامین E گرفتگی های شبانه عضله ها را کاهش می دهد. گرفتگی های عضلانی در دوران بارداری را کاهش می دهد. در طول انجام تمرین های ورزشی ، استرس اکسیداتیو موجب خستگی و گرفتگی عضلات می شود. ویتامین E می تواند از استرس اکسیداتیو پیشگیری نماید. مقدار توصیه شده 499-200mg در روز می باشد.

کلسیم / منیزیم :
مقادیر پایین کلسیم موجب افزایش تحریک پذیری اعصاب و عضلات شده و می تواند موجب گرفتگی عضلانی شود. کلسیم همراه با منیزیم به ویژه برای درمان گرفتگی های عضله پا در دوره بارداری موثر است. مقدار توصیه شده 400mg منیزیم/1000mgکلسیم در روز می باشد.

ویتامین B - کمپلکس :
ویتامین B-کمپلکس متابولیسم انرژی در عضلات را در حد مطلوب حفظ نموده و به دفع محصولات نهایی حاصل تمرینات ورزشی که موجب گرفتگی عضلانی می شود کمک می کند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی