شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

کمبود ویتامین دی در زنان

کمبود ویتامین D در زنان
80 در صد زنان کشور کمبود ویتامین دارند و مصرف متهیانه یک قرص مکمل ویتامین D برای هر زن ایرانی ضروری است.

ویتامینD یکی از ویتامین های ضروری بدن انسان است ولی متاسفانه هنوز بررسی چامعی در کشور نشده است تا مشخص شود این میزان کمبود ویتامین D در کشور چه عوارض و پیامد هایی را برای سلامت ایرانیان داشته است.

در کشور ما با کمبود شدید ویتامین D میان مردم به ویژه در بین زنان یائسه مواجه ایم و باید اقداماتی برای جبران ان انجام دهیم.

وزارت بهداشت اقداماتی را برای جبران این کمبود شروع کرده و به عنوان مثال توزیع مکمل قرص اهن برای دختران دبیزستانی شروع شده است. این اقدام کافی نیست و باید برای جبران کمبود شدید ویتامین D در حوزه عمومی و به ویژه برای زنان یائسه فکر اساسی شود و حتما باید مکمل خوراکی ویتامین D در اختیار زنان قرار گیرد.

حتما در اقایان نیز به میزان زیادی کمبود ویتامین D وجود دارد اما در زنان به علل مختلف از جمله شیردهی بارداری و عوامل دیگر این کمبود بیشتر است.

افتاب یکی از منابع اصلی تامین ویتامین D است و الودگی هوا و پوشش افراد در میزان جذب ویتامین D موثر است و ضمن اینکه افتاب پشت شیشه هیچ تاثیری در رفع کمبود ویتامین D ندارند.

ویتامین D یکی از ریز مغذی های مهم است که کمبود ان نه تنها عوارض جدی جسمی زیادی مانند پوکی استخوان و مشکلات اسکلتی دارد که حتی موجب بروز و تشدید بیماری های روانی و از جمله گسترش افسردگی میشود.

منبع اصلی دریافت ویتامین D نور افتاب است که پس از تابش ان به پوست و فرایند های پس از جذب ان در زیر پوست به ویتامین D فعال تبدیل میشود و نیاز بدن را به این ویتامین ضروری بر طرف میکند.

واقعیت این است که با وجود افتابگیر بودن سر زمین مان کمبود این ویتامی در بین شهروندان این سرزمین طی سال های اخیر به شدت افزایش یافته است و عوارض و بیماری های ناشی از این کمبود هر روز گسترده تر میشود و از جمله عامل مهم این کمبود الودگی هوا و افزایش ریزگردهاست.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دستگاه های لاغری و موضعینحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی