شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

رژیم غذایی و مکمل های توصیه شده در درمان پارکینسون

رژیم غذایی کم پروتئین می تواند در بیماری پارکینسون مفید باشد.L-دو پا یکی از چندین اسید آمینه ای است که برای برداشته شدن از جریان خون و ورود به مغز مقاومت می کند. در طول درمان با L-دوپا، محدود کردن میزان پروتئین رژیم غذایی ، رقابت سایر اسید های آمینه را کم کرده، اجازه می دهد که L-دوپای بیشتری وارد مغز شود. یکی از محدودیت های درمان با L-دوپا این است که اثرات مفید آن به شکل پیش بینی نشده ای در طول روز کم و زیاد می شود. محدودیت پروتئین می تواند این نوسان های روزانه را کاهش داده و درمان با L-دوپا را اثر بخش تر سازد، به ویژه اگر بیشتر پروتئین روزانه در وعده شام مصرف شود. مقادیر بالای ویتامین ممکن است از اثر بخشی درمان با L-دوپا بکاهد و معمولا باید از آن اجتناب نمود. به نظر می رسد که اکسید اسیون حاصل از رادیکال های آزاد در بیماری پارکینسون نقش داشته باشد. رژیم های غذایی غنی از آنتی اکسیدان های طبیعی( مثل ویتامین های E،C و کاروتنوئید ها) می تواند خطر بروز بیماری پارکینسون را کاهش دهد، و در افراد مبتلا روند بیماری را آهسته نماید.

مکمل های توصیه شده :
ویتامین E و سلنیم :
آنتی اکسیدان ها سلول های عصبی را در برابر تحلیل محافظت می کنند. با 400IU شروع و به تدریج طی چند هفته مقدار را بیشتر می کند. مقدار توصیه شده 2400-800mg ویتامین E 400-200mg سلنیم در روز می باشد.

ویتامین C :
ممکن است علائم را بهبود بخشد و به ویژه اگر با درمان با L-دوپا همزمان باشد. مقدار توصیه شده 4-1 g در روز می باشد.

ویتامین B-کمپلکس :
افراد مبتلا به بیماری پارکینسون اغلب به کمبود نیاسین و اسید فولیک دچار می شوند و ذخایر کم بدنی این ویتامین ها می تواند علائم را بدرتر کند. مقدار توصیه شده 4/0 mg اسید فولیک و 50mg نیاسین در روز می باشد.

گاما لینولنیک اسید :
ممکن است در کاهش لرزش موثر باشد. مقدار توصیه شده 4-2g در روز به شکل گل مغربی می باشد.

L-متیونین :
با یک گرم در روز شروع و به تدریج طی چند هفته مقدار را بیشتر کنید. سبب سهولت حرکت شده و قدرت، خلق، خوی و خواب را بهبود می بخشد. مقدار توصیه شده 5-1g در روز می باشد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی