شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

رژیم غذایی و مکمل های توصیه شده در درمان افسردگی

کم شدن مقادیر برخی ار ناقلین عصبی در مغز، از جمله سروتونین و نوراپی نفرین،موجب افسردگی می شود. ساخت این ناقلین عصبی هم به پیش سازهای اسید آمینه و هم به سیستم های آنزیمی ریز مغذی های ضروری، وابسته است. عادات غلط غذایی، به واسطه ناتوانی در تامین مواد مغذی ضروری برای ساخت ناقلان عصبی مهم، در ایجاد افسردگی نقش دارد. از سوی دیگر افسردگی خود از طریق اثر بر اشتها، می تواند کمبود انواع مواد مغذی را تشدید نماید. حساسیت های غذایی می توانند در شیمی مغز مداخله کرده سبب تغییر خلق گردند. افراد تند مزاج که تحت تاثیر عادتغذایی تغییر خلق می دهند، باید از نظر حساسیت های غذایی احتمالی بررسی و غذاهای محرک از برنامه غذایی آن ها حذف شود. اگر چه مقادیر کم کافئین خصوصیات خوش خلق کننده دارد، اما در مصرف طولانی مدت و زیاد قهوه و چایی پررنگ بی قراری و افسردگی را تشدید می کند.

مکل های توصیه شده :
فنیل آلانین :

فنیل آلانین پیش ساز اسید آمینه برای نوراپی نفرین، ناقل عصبی خوش خلق کننده است، باید به همراه 50mg ویتامین B6 دریافت شود. مقدار توصیه شده 3g -500mg در روز شروع و به تدریج تا دوزی که بهبود حاصل شود افزایش داده می شود.

تریپتوفان :
تریپتوفان می تواند سطوح ترونونین مغز را که، یک ناقل عصبی خوش خلق کننده است، بالا برد. باید به همراه 50mg ویتامین B6 خورده شود.مقدار توصیه شده 3-1g در روز می باشد.

اسید فولیک :
اسید فولیک می تواند واکنش های متیلا سیون در مغز را که سبب بهبود خلق می شود،افزایش دهد. احتمالا در پاسخ به مهار کننده ها، برداشت سرتونین را افزایش می دهد. مقدار توصیه شده 5-8/0g در روز می باشد.

ویتامین B- کمپلکس :
کمبود حاشیه ای تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و ویتامین B6 می توانند موجب افسردگی شود. مقدار توصیه شده ویتامین B-کمپلکس حاوی حداقل 25mg تیامین،ریبوفلاوین،نیاسین و ویتامین B6 در روز می باشد.

ویتامین B12 :
ویتامین B12 به ویژه در افراد سالمند مبتلا به خستگی مفرط و افسردگی سودمند است.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دستگاه های لاغری و موضعینحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی