شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

رژیم غذایی بعد از زایمان

در رژیم غذایی بعد از زایمان باید دو هدف با ظاهری متفاوت را مورد توجه قرار داد؛
- کاهش اضافه وزن دوران بارداری (این نیاز بر حسب طبیعت افراد کم و بیش محسوس است)
-اقدامی نکنیم که موجب تشدید-خستگی یا افسردگی ایجاد شده در دوران بارداری شود.
با وجود این می توانیم از طریق رژیم غذایی به هدف دلخواه برسیم.
اگر رژیمی غذایی که زن در دوران بارداری پیروی کرده کاملا متعادل و میزان افزایش وزن (نرمال) باشد با ادامه همان رژیم، بدون هیچ گونه تغییر، در مدت چند ماه مادر به وزن مناسب می رسد.

ازیاد وزن
بعد از زایمان زیادی وزن حداقل همان قدر که مربوط به ایجاد ذخیره چربی است مربوط به تجمع آب در بدن نیز می باشد. بنابراین مناسب است که ، به طور منطقی مصرف قند و شکر را کم کرد (می دانیم که قند نقش ساختمانی ندارد و فقط تولید کننده انرژی است)؛مخصوصا آبنبات ها و شیرینی ها که به طور معمول در دوران بارداری نمیتوان مصرف کرد.
مواظب باشیم مواد غذایی مصرف کنیم که مقدار چربی آنها کم باشد (توجه داشته باشید گوشتهای چرب، سس مایونز، سرشیر یا کره مصرف نکنید). بدون اینکه از مصرف مقدار لازم کره (25 تا 30 گرم در روز) خودداری کنید. مصرف روغنهای گیاهی مایع 2 تا 3 قاشق در روز باشد.
حذف نمک از سفره ، مقدار کمی نمک به غذا هنگام پختن اضافه کنید و مواد غذایی غنی از نمک مصرف نکنید (بیسکویت های شور، زیتون در آب نمک، مواد غذایی صنعتی). مواد غذایی کم نمک این مزیت را دارند که اشتها را کم می کنند.

مواد غذایی غنی از پتاسیم را توصیه کنید
مواد غذایی غنی از پتاسیم موجب از دست دادن چند کیلو از اضافه وزن می شوند اما توجه داشته باشید که تعداد زیادی از مواد غذایی غنی از پتاسیم در عین حال خیلی انرژی زا هستند (میوه های خشک، موز، آناناس، عدس و غیره). این مهم است که غذاها را طوری انتخاب نکنیم که غذاهای غنی از چربی با غذاهای غنی از آب جایگزین شوند.

زیاد بنوشید
قبل یا بعد از صرف غذا بهتر است آب معمولی نوشیده شود.

هرچه زودتر یک فعالیت بدنی شروع کنید
ورزش یک فعالیت خوب برای سلامتی است؛ ژیمناستیک شکم،شنا،پیاده روی و غیره مفید می باشد.نباید فکر کنیم که ظرف سه هفته پس از زایمان به وضعیت قبل از بارداری برسیم. یک زن جوان باید آگاه باشد که حداقل 4 ماه لازم است تا به وزن عادی خود برگردد و بخوبی نیاز به یکسال است تا قد به میزان قبل از بارداری برسد. در صورتیکه علاقمند باشید سریعتر به حالت قبل از بارداری برگردید موجب خستگی بیشتر و ناراحتی برای کودک خواهد شد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی