شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

دلایل بروز بد غذایی در کودکان پیش دبستانی

1) مصرف بیش از حد نوشیدنی ها به ویژه شیر و نوشیدنی های تهیه شده از مرکبات:سبب کاهش اشتهای کودک برای صرف غذاهای جامد و اصلی می شود.

2) تداوم مصرف غذاهای نیمه جامد در سال دوم زندگی : ممکن است کودک در این صورت از خورن غذاهای جامد با قوام سفت تر یا قطعات جامد مواد غذیی خودداری کند.عدم پیشرفت کافی مهارت های مربوط به جویدن غذا معمولاً در کودکانی دیده می شود که در سنین حدود 7-6 ماهگی به بعد مواد غذایی با قوام مناسب که از سوی کودک پذیرفته نمی شود و یا تداوم ارائه همان غذاهای قبلی که برای کودک آشنا هستند اما قوام مناسب برای سن او را ندارند مردد بمانند چرا که می پندارند با انتخاب گزینه دوم حداقل کودک مقداری مواد غذایی دریافت می کند.

3) فقدان تنوع کافی در غذاهای عرضه شده به ودک : برخی کودکان کم سن در انتخاب آن چه می خواهند بخورند بسیار سخت گیر هستند و ممکن است فقط طیف محدودی از غذاها را مصرف نمایند و برای والدین هم آسان تر است غذاهایی را که از پذیرش آنها توسط کودک اطمینان دارند به او عرضه نمایند.

4) قواعد غلط در زمان بندی وعده های غذا : ارائه میان وعده در فواصل زمانی نزدیک به زمان صرف وعده های اصلی و یا عدم رعایت فواصل زمانی منظم در طول روز برا وعده های غذا،که ممکن است سبب بی اشتهایی کودک شوند.

5)عدم جذابیت کافی غذای ارائه شده : کودکان ممکن است با دیدن یک بشقاب خیلی بزرگ پر از غذا ،سرخورده شوند!وعده های غذایی که به مقادیر کمتر و به صورت رنگارنگ و زیبا به کودک عرضه می شوند برای او جذاب تر هستند.

6) اضطراب والدین : والدین،اغلب نسبت به ان چه کودکان می خورند و یا نمی خورند بسیار حساس هستند و اکثر تصوری غیر واقعی ار ان چه کودک باید بخورد دارند.وقتی کودک از خوردن غذا به مقدار مورد انتظار آنان امتناع می کند این مسئله ممکن است در رفتار والدین اثر کرده و سبب اعمال فشار به کودک برای صرف غذا شود.

7) واکنش های نامطلوب غذایی و ناراحتی های روانی : ممکن است یک کودک کم سن با خوردن بک ماده غذایی خاص دچار استفراغ شده و یاآن غذا به گلویش جسته و به او احساس خفگی دست داده باشد.هرتجربه منفی از خوردن یک غذای خاص که در خاطره کودک بماند می تواند منجر به امتناع او از صرف آن غذا شود.ممکن است دوره های گذرای امتناع از غذا خوردن نیز در کودک به دنبال تولد یک فرزند جدید در خانواده و یا سایر حوادث دیده شود که کودک این کار را برای جلب توجه مجدد والدین به سوی خود،انجام می دهد.

8) مشکلات رفتاری : برخی کودکان همکاری خوبی ندارند و توجه آنان به سرعت از غذا خوردن منحرف شده و کنترلشان در اوقات صرف غذا دشوار می شود.والدین نیز اغلب مهارت های کافی برای اداره کردن رفتار کودک خود و تشویق او به ارام نشستن در زمان غذا خوردن را ندارند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعینحوه عملکرد کرایولیپولیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی